امروز چهار شنبه 27 تیر 1397
  تماس با ما سایت های مرتبط گالری تصاویر پیام های کاربران امور موکلین قبول کلیه دعاوی حقوقی مشاوره تلفنی سوالات حقوقی صفحه اصلی
مشاوره تلفنی
اطلاعات تماس
دیوان عدالت اداری
نظریات مشورتی
نمونه دادخواست ها
لوایح
مظالب حقوقی
آراء وحدت رویه
اخبار
قوانین
آیین نامه ها
مطالب مفید حقوقی
بیوگرافی
خدمات
تالیفات
رويداد هاي مهم حقوقي امروز
تصويب قانون بورس اوراق بهادار - 1345, تصويب قانون نيروي انتظامي - 1369
جملات مفید حقوقی
آیا می‌دانید؟ نفقه زمان حال از طریق شکایت کیفری قابل مطالبه است و نفقه زمان گذشته از طریق ارائه دادخواست حقوقی قابل مطالبه است
 
کاهش زمان رسیدگی به پرونده های قاچاق در کشور
تاریخ انتشار : 22-12-1396

کاهش زمان رسیدگی به پرونده های قاچاق در کشور

رییس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه اثربخشی رسیدگی به پرونده‌های قاچاق در سطح کلان کاملا مشهود است، گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم برای کاهش زمان رسیدگی به این قبیل پرونده‌ها به‌ویژه در کلانشهرها و استان تهران انجام شده است.

جمال انصاری در آیین امضای تفاهم‌نامه مشترک فی مابین سازمان تعزیرات حکومتی و فرماندهی نیروی انتظامی، با بیان اینکه در گذشته بیشتر پرونده‌ها صنفی بود است، اظهار کرد: اکنون سازمان تعزیرات با رسیدگی به بیش از 90 درصد پرونده‌های قاچاق به یک سازمان تقابلی تبدیل شده است و همین امر نیاز به استقرار نیروی انتظامی در تعزیرات حکومتی سراسر کشور را بیش از پیش ضروری می‌سازد البته این حجم از پرونده‌های قاچاق تنها 6 درصد کل پرونده‌های ما را شامل می‌شود و 94 درصد دیگر پرونده‌های تعزیرات در حوزه صنفی است.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، وی افزود: نیروی انتظامی در مورد پیشگیری از قاچاق اقدامات قابل توجهی انجام داده اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید این اقدامات را تقویت کنیم.

رییس سازمان تعزیرات ادامه داد: در سال جاری پرونده‌های قاچاق که مورد رسیدگی قرار گرفته است، بیش از 28 درصد رشد داشته و یکی از مواردی که مورد تاکید نیروی انتظامی هم بوده، موضوع اطاله رسیدگی به پرونده‌های قاچاق است که برنامه‌ریزی‌های لازم برای کاهش زمان رسیدگی به‌ویژه در کلانشهرها و استان تهران انجام شده است.

وی اضافه کرد: اثربخشی رسیدگی به پرونده‌های قاچاق در سطح کلان کاملا مشهود است و ما نیز به دنبال کاهش پرونده‌های قاچاق خرد هستیم و با امضای این تفاهم‌نامه می‌توانیم در سال آینده توفیق بیشتری در پیشگیری و مبارزه با قاچاق داشته باشیم.

سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی نیز در این مراسم، اظهار امیدواری کرد که این تفاهم‌نامه زمینه بیشتری برای انجام وظایف دو دستگاه فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: مساله مقابله و برخورد قاطع با ورود کالا به کشور، دغدغه ما است و چون موضوع قاچاق از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری است، باید همت بیشتری برای اجرایی کردن تدبیر رهبر معظم انقلاب در کنترل ورود کالای قاچاق داشته باشیم.

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

  تماس با ما گالری تصاویر پیام های کاربران امور موکلین صفحه اصلی
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به آقای مسعود شمس نژاد وکیل پایه یک دادگستری  می باشد. طراحی و توسعه : وکالت آنلاین